CTK realizuje grant NAWA: UNIVERSEH Extended for Ukraine

Z dużą radością informujemy, że CTK otrzymało dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na realizację projektu: UNIVERSEH Extended for Ukraine

UNIVERSEH Extended for Ukraine to projekt, którego celem jest włączenie uniwersytetów partnerskich z Ukrainy w działania sojuszu Uniwersytetu Europejskiego UNIVERSEH oraz zacieśnienie dotychczasowej współpracy w obszarze New Space, ze szczególnym naciskiem na podniesienie kompetencji, mobilności i wielojęzyczności studentów.

Zróżnicowany program projektu umożliwi studentom zdobycie wiedzy na temat zasobów kosmicznych i ich wykorzystania. Uczestnicy zdobędą doświadczenie, które pomoże im zrozumieć różne aspekty eksploracji zasobów kosmicznych na tle eksploracji zasobów Ziemi oraz powiązania sektora kosmicznego z naukami o życiu i humanistycznymi.

Ponadto projekt zagwarantuje podniesie kompetencji interpersonalnych, rozwoju osobistego oraz kompetencji językowych. Z racji międzynarodowego charakteru projektu, rozwój ten będzie miał szczególnie wielokulturowy charakter (komunikacja, różnice kulturowe, praca w międzynarodowych zespołach). Nie do przecenienia będą aspekty związane z kształtowaniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczością w sektorze kosmicznym, które pozwolą absolwentom odnaleźć swoja ścieżkę rozwoju kariery w sektorze kosmicznym i nie tylko.

Długofalowym efektem będzie większa konkurencyjność absolwentów na rynku pracy: profesjonalizm w kontekście posiadanej wiedzy, nawiązane kontakty międzynarodowe, obycie w międzynarodowych środowisku, wysoka jakość podejmowanych inicjatyw, zrozumienie środowiska pozauniwersyteckiego, to tylko niektóre z efektów, które będą pozostaną w dyspozycji uczestników długo po zakończeniu projektu.