GEODATA – Applied Innovation - rusza I edycja konkursu

Centrum Technologii Kosmicznych Akademii Górniczo Hutniczej, w ramach międzynarodowego projektu UNIVERSEH, zaprasza społeczność studencką AGH do wzięcia udziału w I. edycji konkursu „GEODATA – Applied Innovation” na najbardziej innowacyjną koncepcję wykorzystania danych satelitarnych.

Na uczestników konkursu czeka nie lada wyzwanie: praca z rzeczywistymi, surowymi danymi satelitarnymi udostępnionymi przez naszych partnerów firmę: ICEYE Sp. z o.o.

Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna, a laureatów wyjazd do Toulouse na międzynarodowe warsztaty przedsiębiorczości kosmicznej i konkurs GEOData UNIVERSEH. Szczegóły w regulaminie.

W konkursie wykorzystane zostaną dane satelitarne z wyjątkowych, aktywnych satelitów firmy ICEYE (www.iceye.com) wyposażonych w instrumenty radarowe  operujące w zakresie promieniowania X pola elektromagnetycznego. Aktywne zbieranie danych poprzez skanowanie powierzchni wiązką promieniowania X i jej interakcja z powierzchnią terenu umożliwiają wielowarstwową, poszerzoną interpretację. Uczestnikom konkursu zostaną udostępnione dane z terenów o różnej topografii, co umożliwi zaangażowanym zespołom znalezienie dla siebie najbardziej interesującego dla nich zagadnienia.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

O konkursie

Organizatorem konkursu jest Centrum Technologii Kosmicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w ramach projektu UNIVERSEH.

Przedmiotem konkursu jest:

• Poszukiwanie innowacyjnych koncepcji sposobów obróbki, prezentacji i wykorzystania danych satelitarnych.
  • Wyłonienie reprezentantów AGH na międzynarodowym wydarzeniu projektu UNIVERSEH w Toulouse (Francja) (4-10 października 2021).

Konkurs jest dwuetapowy i ma charakter otwarty i bezpłatny.

Zespoły studenckie lub indywidualne osoby zakwalifikowane na postawie formularza zgłoszeniowego dostaną dane satelitarne, na podstawie których będą przygotowywać swoje koncepcje. W kolejnym etapie zespoły wezmą udział w kursie przedsiębiorczości przygotowującym do zaprezentowania swoich koncepcji przed jury konkursowym. Prezentacje końcowe będą w formie prezentacji inwestorskiej typu „pitch”. Konkurs odbędzie się w języku polskim, ale zwycięzca będzie zobligowany do przygotowania swojej prezentacji w języku angielskim.

• 20 maja-10 czerwca 2021 - nadsyłanie formularzy zgłoszeniowych
  • 23 czerwca 2021 – ogłoszenie zakwalifikowanych zespołów
  • 28-30 czerwca – zaprezentowanie danych, szkolenie z przedsiębiorczości i umiejętności prezentacji inwestorskiej
  • 1-2 września 2021 – prezentacje konkursowe (on-line)
  • 3 września 2021 – ogłoszenie wyników, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród
  • 30 września – kick-off meeting przed warsztatami w Toulouse
  • 4-10 października – warsztaty i konkurs w Toulouse.

Nagrody

• pierwsza nagroda Dyrektora Centrum Technologii Kosmicznych Akademii Górniczo Hutniczej w wysokości 5000 zł
  • nagroda główna (5 laureatów wg. rankingu) udział w międzynarodowych warsztatach i konkursie studenckim w Toulouse
  • wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnika konkursu i ewentualnie laureata I. edycji konkursu.