Polska w kosmosie od IT po orbitę

Jakie są szanse, zagrożenia, możliwości rozwoju technologii kosmicznych w Polsce?

Czym zajmują się obecnie i czym w przyszłości informatycy, automatycy i robotycy. Jakie jeszcze inne kompetencje są potrzebne, byśmy rozwinęli przemysł kosmiczny?

Dlaczego należy zainwestować w misję orbitalną z udziałem dr. Sławosza Uznańskiego?

Oto niektóre zagadnienia, które poruszymy w debacie dwóch szefów centrów technologii kosmicznych prof. dr., hab. inż. Tadeusza Uhla (CTK AGH) i dr. inż. Adama Oknińskiego (CTK Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa) 14 marca o 15.14 w sali 103 w budynku D-1 na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej celem jest popularyzacja osiągnięć obu ośrodków, szerzej polskiego przemysłu kosmicznego i zachęcenie studentów oraz kadry naukowej do pracy w tym sektorze.

Agenda

• W Dzień liczby PI, w dniu urodzin Alberta Einsteina o 3,14 pm. przez 90 minut (tyle mniej więcej trwa przelot wokół Ziemi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) przedstawiamy:
  • przywitanie gości
  • prezentacja CTK AGH (5 minut)
  • prezentacja CTK Instytut Lotnictwa (5 minut)
  • Jakich technologii szuka Europejska Agencja Kosmiczna (ESA)? - Jarosław Chojnacki, broker technologiczny ESA, Krakowski Park Technologiczny (KPT)
  • Debata szefów centrów technologii kosmicznych prof. dr., hab. inż. Tadeusza Uhla (CTK AGH) i dr. inż. Adama Oknińskiego (CTK Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa)

Prowadzi Sławomir Kosieliński, Fundacja Instytut Mikromakro

Start: 14 marca o 3.14 po południu (15.14) w sali 103 w budynku D-1

Celem debaty jest popularyzacja osiągnięć obu ośrodków, szerzej polskiego przemysłu kosmicznego i zachęcenie studentów oraz kadry naukowej do pracy w tym sektorze.

Komentatorzy:

• dr hab. inż. Mikołaj Leszczuk prof. AGH, Instytut Telekomunikacji AGH,