Seminarium
Seminarium: Działalność edukacyjna, badawcza i rozwój technologii w Analog Astronaut Training Center
  • 13.01.2021

Centrum Technologii Kosmicznych AGH zaprasza do udziału w seminarium naukowym inaugurującym cykl o nazwie Edukacja i badania w technologiach kosmicznych. Prelekcję pt. Działalność edukacyjna, badawcza i rozwój technologii w Analog Astronaut Training Center wygłosi dr Agata Kołodziejczyk. Wydarzenie w formie zdalnej odbędzie się 13 stycznia 2021 r. o godz. 15.00.

Prelegentka jest założycielką spółki Space Garden oraz firmy Analog Astronaut Training Center, pomysłodawczynią i współtwórczynią pierwszych w Polsce analogowych baz do przeprowadzania symulacji misji kosmicznych (Lunares i AATC), organizatorką 26 księżycowych oraz marsjańskich analogowych misji kosmicznych, mentorką 85 analogowych astronautów. Dr Agata Kołodziejczyk uzyskała stopień doktora na Uniwersytecie w Sztokholmie, pracowała w zespole Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii. Autorka licznych publikacji edukacyjnych i naukowych. Pomysłodawczyni i realizatorka grantów Unii Europejskiej i PARP. Trzykrotna laureatka międzynarodowego konkursu Global Space Balloon Challenge w kategoriach „najlepszy eksperyment naukowy" oraz „najlepszy projekt edukacyjny". Uhonorowana wieloma stypendiami naukowymi, m.in. przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej. Członkini grup doradczych organizacji takich jak: Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (IAF), prywatna agencja kosmiczna Valles Marineris, Europejska Unia Nauk o Ziemi (EGU), Stowarzyszenia Astronomia Nova, Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne i Polskie Towarzystwo Rakietowe.

Seminarium odbędzie się na platformie Centrum e-Learningu AGH. Aby wziąć w nim udział, należy się zalogować (link).

W razie pytań prosimy o kontakt z CTK AGH (e-mail: ctk@agh.edu.pl).