Już 2 czerwca 2022 roku odbędzie się pierwsze spotkanie z serii Space Day AGH.

W czasie dwugodzinnego wydarzenia odwiedzający Akademię licealiści będą mogli dowiedzieć się więcej o realizowanych przez krakowską uczelnię projektach związanych z eksploracją kosmosu.

Spotkanie Space Day AGH organizowane jest przez Centrum Technologii Kosmicznych w ramach projektu UNIVERSEH, przy współpracy z kołem naukowym SPACETEAM AGH.

Cykliczne spotkania kierowane są do licealistów i licealistek. Podczas Space Day uczniowie i uczennice biorą udział w mini-wykładzie, poznają działalność studenckich kosmicznych kół naukowych oraz poznają badania kosmiczne prezentowane przez studentów i pracowników AGH.

W programie najbliższego spotkania znajdziemy wykład prezentujący projekt UNIVERSEH, prelekcje dotyczące sukcesów studenckich w technologicznych i kosmicznych rywalizacjach, czy prezentację rakiety, zbudowanej przez studentów koła naukowego AGH Space Systems. O projekcie wysłania w kosmos pszczół opowie doktorantka AGH - Dagmara Stasiowska, a uczestnicy będą mogli doświadczyć wirtualnej rzeczywistości dzięki zespołowi VR z Wydziału Humanistycznego.

Wydarzenie podsumuje quiz wiedzy o kosmosie, w którym uczestnicy będą mogli sprawdzić, czego nauczyli się w czasie spotkania.

Jeżeli chcieliby Państwo zgłosić swoje klasy na kolejne spotkania z serii Space Day AGH - zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza.